Google poinformuje Cię o inwigilacji twojej skrzynki pocztowej przez państwo

Ostatnio w mediach głośno było o sprawie FBI kontra Apple. Gigant z Cupertino nie jest jedyną firmą, która postanowiła stać na straży prywatności danych swoich klientów. Google chce pójść nawet o krok dalej.

Google, na swoim oficjalnym blogu, zapowiedziało, że Gmail już wkrótce otrzyma nowe funkcje dotyczące bezpieczeństwa naszych danych przechowywanych na skrzynce pocztowej. Jedną z tych funkcji będą powiadomienia o… inwigilacji prowadzonej przez agencje rządowe. Oznacza to, że jeśli podpadniemy władzy na tyle, że ktoś zostanie oddelegowany do przejrzenia naszej skrzynki pocztowej, Google teoretycznie nas o tym poinformuje.

Oczywiście funkcja ta została zapowiedziana z myślą o amerykańskich użytkownikach usługi, ale mamy nadzieję, że te same rozwiązania zostaną już wkrótce zaimplementowane w Europie. Google oczywiście twierdzi, że takie przypadki są niezmiernie rzadkie i powiadomienia w stylu „FBI grzebało Ci w skrzynce” otrzyma mniej niż 0,1% użytkowników Gmaila. Ale wiecie, chodzi o zasady.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.