GoTenna – walkie-talkie XXI wieku

GoTenna to przenośny nadajnik radiowy, który pozwoli Wam wysłać z telefonu wiadomość tekstową lub komunikat o lokalizacji pomocny w sytuacjach kryzysowych.

W wielu miejscach na Ziemi musimy jeszcze borykać się z problemem braku zasięgu sieci komórkowej. Wypad w góry czy do lasu może okazać się katastrofalny w skutkach, jeśli nie będziemy mogli wezwać pomocy w nagłym wypadku. GoTenna rozwiązuje ten problem. Ten przenośny nadajnik łączy smartfony ze sobą w taki sposób, że mogą się one ze sobą komunikować w sposób tekstowy nawet wtedy, gdy pozostaną one poza zasięgiem sieci komórkowej. Jedynym ograniczeniem jest zasięg – w przestrzeni otwartej jest on ograniczony do 6,4 km, natomiast w terenie zabudowanym do 1,6 km.

Oczywiście odbiorca wiadomości musi także posiadać swoją GoTennę – na szczęście urządzenia są sprzedawane parami. Oprócz możliwości wysłania wiadomości na drugi smartfon, użytkownik może też wysłać sygnał w przestrzeń, gdzie odbiorą go wszyscy posiadacze GoTenny. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami pracującymi na iOS i Androidzie. Problemem jest jednak czas pracy baterii – wynosi on zaledwie 24h w trybie czuwania. GoTenna jest już dostępna w sprzedaży w cenie 199 dolarów za 2 szt.

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.