Ile kosztuje wyprodukowanie Samsunga Galaxy S7?

Z najnowszego raportu analitycznej firmy IHS, która w przeszłości trafnie wyceniła m.in. koszt produkcji iPhone’a 6, wynika, że całkowity koszt wszystkich materiałów użytych w Galaxy S7 wynosi 255 dolarów. To dokładnie o 1 dolar mniej niż koszt materiałów z dwuletniego już Galaxy S5.

Najdroższą częścią Samsunga Galaxy S7 jest procesor Snapdragon 820, którego szacunkowy koszt wynosi 62 dolary. 12-megapikselowa kamera z technologią Dual Pixel wyceniana jest na 14 dolarów, podczas gdy montaż całego urządzenia na 5 dolarów.

Końcowa cena Samsunga Galaxy S7 to około 670 dolarów, a więc ponad dwa razy więcej niż sam koszt produkcji. Wydawać by się mogło, że producent zarabia tu krocie, jednak musimy pamiętać, że podzespoły telefonu to tylko drobny ułamek całości. Do tego dochodzą jeszcze m.in. koszty marketingu, przygotowanie oprogramowania, transport, magazynowanie, utrzymanie serwisu oraz praca ludzi i maszyn. A to już z pewnością nie są małe pieniądze. Bez dokładnych danych trudno powiedzieć ile tak naprawdę Samsung zarabia na swoich urządzeniach.