Legalne filmy, w twoim domu, tuż po premierze kinowej

Walka z piractwem trwa w najlepsze. Po jednej stronie stoją twórcy, którzy nie chcą dopłacać do interesu. Po drugiej widzowie, którzy uważają, że filmy są zbyt drogie i pojawiają się do kupienia zbyt późno. Ten drugi problem chce rozwiązać twórca Napstera.

Screening Room to urządzenie do odbioru multimediów strumieniowanych, zaprojektowane przez twórcę Napstera. Urządzenie to ma kosztować 150 dolarów, a każdy wypożyczony na 48 godzin film ma kosztować 50 dolarów.

W zamian za to filmy mają być dostępne w dniu ich światowej, kinowej premiery, a wypożyczający otrzyma też dwa bilety do kina na wypożyczony film. Dlaczego tak drogo? Z owych 50 dolarów 20 dolarów trafi do kin, a 20 procent do dystrybutorów.

Wytwórnie Universal, Fox i Sony wyrażają „duże zainteresowanie” Screening Room, choć na razie trwają negocjacje, które niekoniecznie zakończą się sukcesem. Disney odmówił współpracy. Pytanie, czy 50 dolarów za 48 godzin z nowym filmem to nie jest ciut za drogo, nawet dla amerykańskiego konsumenta, pozostaje otwarte.

Źródło: Variety
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.