Letnie Igrzyska Olimpijskie będą nagrywane w 8K

4K nie jest jeszcze standardem, na który mogą sobie pozwolić wszystkie telewizje. Tymczasem Igrzyka w Rio będą kręcone w jeszcze wyższej rozdzielczości. Niestety, nie wszyscy je obejrzą.

Olympic Broadcasting Service (OBS) potwierdziło, że 130 godzin Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio, które odbędą się w tym roku, będzie nagrywane w rozdzielczości 8K z 22-kanałowym dźwiękiem przestrzennym. Niestety obraz ten będzie dostępny tylko i wyłącznie w Japonii. Dlaczego? Japonia to aktualnie jedyny kraj na świecie, w którym kupimy telewizor obsługujący taką rozdzielczość – Sharp LV 85001. Dodatkowo Kraj Kwitnącej Wiśni planuje nadawanie igrzysk w Tokio w 2020 roku także w tej rozdzielczości, więc wydarzenie w Rio może traktować jak formę testu.

Nie mamy też co liczyć na rozdzielczość 4K jeśli chodzi o transmisję igrzysk w Rio – OBS będzie nadawało do reszty państw obraz w rozdzielczości Full HD i dźwiękiem 5.1. Na szczęście jest też dobra wiadomość. Ceremonia otwarcia i zamknięcia, a także kilka wybranych dyscyplin sportowych – judo, pływanie, koszykówkę i piłkę nożną będziemy mogli oglądać w technologii wirtualnej rzeczywistości. Podgląd VR będzie ogólnodostępny w sieci, więc wystarczy zaopatrzyć się zawczasu w odpowiednie gogle.

Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.