Mały iPad dla profesjonalistów

iPhone SE nie był jedyną nowością na dzisiejszej konferencji Apple'a. Firma zaprezentowała nowy tablet, który stanowi rozwinięcie swojego poprzednika w formie iPada Pro. W bardziej kompaktowej formie.

Nowy iPad Pro ma posiadać 9,7-calowy wyświetlacz. Czemu taka przekątna? Jak twierdzi Apple, tego chcą klienci: 200 milionów tabletów Apple’a o tej przekątnej ekranu trafiło już w ręce klientów, a nowy iPad Pro ma być dopasowany do ich potrzeb. Jego wyświetlacz ma redukować refleksy świetlne o 40 proc. skuteczniej od iPada Air 2 i ma być od niego o 25 proc. jaśniejszy. Co ciekawe, temperatura kolorów na wyświetlaczu ma się dostosowywać do aktualnych warunków oświetleniowych, w których się znajdujemy.

Tablet będzie wyposażony w cztery głośniki i procesor A9X. Nie zabraknie opcjonalnej klawiatury, czyniącej z nowego iPada Pro urządzenie hybrydowe i, oczywiście, rysika Apple Pencil. Całość uzupełnia 12-megapikselowy aparat.

Najtańsza, 32-gigabajtowa edycja ma kosztować 599 dolarów.

Źródło: Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.