Microsoft HoloLens trafiły do przedsprzedaży

Wielce wyczekiwane gogle do rozszerzonej rzeczywistości są już dostępne dla developerów rezydujących w USA i Kanadzie. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów już pod koniec bieżącego miesiąca. Przy okazji uruchomienia przedsprzedaży Microsoft ujawnił pełną specyfikację urządzenia - zobaczcie co znajdziemy w zestawie za 3000 dolarów.
Sercem Microsoft Hololens jest 32-bitowy procesor Intela -Holographic Processor Unit, 2 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Na pokładzie znajdziemy także Wi-Fi 802.11.ac, Bluetooth 4.1, micro USB 2.0, głośniki, 4 mikrofony, kamerę do pomiaru głębi, cztery kamery do rozpoznawania otoczenia, czujnik światła oraz przeźroczyste soczewki holograficzne o rozdzielczości HD. Całość waży 570 gramów i pracuje pod kontrolą Windows 10.
Uwagę zwraca niewielka liczba pamięci operacyjnej oraz bateria, która ma zapewnić jedynie 2-3 godziny pracy. Miejmy nadzieję, że wersja konsumencka otrzyma znacznie lepszy akumulator, skoro gogle mają służyć do dłuższych aktywności takich jak oglądanie filmów czy granie.
W zestawie developerskim oprócz samych gogli znajdziemy także ładowarkę, ściereczkę z mikrofibry, pilot Bluetooth, etui oraz silikonowe noski do okularów. Jeśli chodzi o oprogramowanie developerzy otrzymają na start HoloStudio, specjalną wersję Skype’a, HoloTour oraz trzy gry – Fragments, Young Conker i RoboRaid.
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.