Microsoft przeprasza za tancerki na konferencji GDC

Kontynuując tradycję zatrudniania młodych, ładnych dziewczyn, jako hostess na imprezach branżowych, pracownicy Microsoftu, zajmujący się przygotowaniem stoiska firmy na konferencję GDC w San Francisco zapewnie nie spodziewali się ogromnego skandalu, jaki wywołają.

A tu proszę. Skandal wybuchł i to na całkiem pokaźną skalę. Pozwólcie, że przybliżymy wam w skrócie o co chodzi. Podczas Game Developers Conference, czyli imprezie dla twórców gier komputerowych, Microsoft wynajął hostessy, żeby zachęcały do odwiedzenia stoiska giganta z Redmond. I jak to z hostessami bywa, te też miały na sobie całkiem seksowne stroje, co wystarczyło, żeby kilka kobiet zajmujących się tworzeniem gier poczuła się obrażona takim widokiem.

Jennifer Scheurle, europejski twórca gier napisała: W taki sposób przemysł gier wideo wyklucza kobiety: przez udawanie, że nie istniejemy i robienie imprez dla deweloperów ze striptizerkami.

Microsoft zareagował na skandal oczywiście błyskawicznie, szef Xboxa, Phil Spencer opublikował już długi list z przeprosinami i wygląda na to, że nie będzie to afera, o której będziemy mówić przez kolejny miesiąc. Ciekawe co stało się z osobami, które zatrudniły te tancerki?

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.