Microsoft: w tym roku smartfony nas nie interesują

Konferencja Microsoft Build wystartowała w San Francisco, gdzie jak na razie gigant z Redmond opowiedział nam o planach dotyczących Windows 10, botów, nowych narzędzi dla deweloperów i kilku innych rzeczach, wśród których zabrakło... mobilnego systemy Microsoftu - Windows 10 Mobile.

Terry Myerson, pracujący na stanowisku Executive Vice President of the Windows and Devices Group poproszony o komentarz w tej sprawie był brutalnie szczery. Jego zdaniem Windows Phone, czy raczej Windows 10 mobile nie jest/nie będzie na tyle popularny, aby za jego pośrednictwem Microsoft mógł dotrzeć do dużej grupy użytkowników. Dlatego też firma skupi się w tym roku na swoich innych produktach. Microsoft dominuje na rynku komputerów PC i na tym skupia się na tegorocznej konferencji Build.

Co dalej z Windows Phone? Myerson zarzeka się, że Microsoft nie porzuci swojego mobilnego operacyjnego, jednak na prawdziwe nowości w tej gestii będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Wtedy Windows 10 Mobile ma ponownie zainteresować deweloperów swoimi nowymi rozwiązaniami. Jakimi? Dobre pytanie.

0
Źródło: theverge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.