Microsoft wymyślił holoportację

Gogle HoloLens dla rzeczywistości rozszerzonej już w przewidywalnej przyszłości powinny pojawić się w sprzedaży. Prezentowane są też coraz to ciekawsze aplikacje, jak ten dość osobliwy komunikator.

Microsoft zaprezentował nową aplikację dla gogli HoloLens, która na razie znajduje się w fazie prototypu. Niestety, same gogle nie wystarczą, by ta działała, wymagany jest bowiem zestaw kamer 3D. W jakim celu? Owa aplikacja to bardzo nietypowy komunikator internetowy, dzięki któremu będziemy mogli rozmawiać z drugą osobą tak, jakby ta stała obok nas.

Aplikacja skanuje za pomocą posiadanych przez naszego rozmówcę kamer i prezentuje go w naszym polu widzenia dzięki technice holograficznej gogli HoloLens. Efekt robi wrażenie, przypominając to, co do tej pory widzieliśmy tylko w filmach science-fiction .

HoloLens działa pod kontrolą Windows 10 i nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży. Wersja nieukończona, przeznaczona wyłącznie dla programistów chcących testować swoje aplikacje na goglach, kosztuje trzy tysiące dolarów.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.