[AKTUALIZACJA] Nintendo NIE przestanie produkować Wii U w tym roku

To smutny dzień dla fanów Nintendo. Portal Nikkei powołując się na anonimowe źródła twierdzi, że japoński producent jeszcze w tym roku skończy z produkcją swojej konsoli Nintendo Wii U. Co będzie dalej?

AKTUALIZACJA:

Nintendo wydało oficjalne oświadczenie, w którym zaprzecza informacjom Nikkei o tym, jakoby produkcja Nintendo Wii U miała się zakończyć w tym roku. Japoński producent sformułował to oświadczenie w następujący sposób:

Planujemy kontynuować produkcję przez resztę tego roku („We plan to continue production through the rest of the year”)

. Co stanie się w przyszłym?

Koniec produkcji Wii U ma też swoje plusy. Jakie? Chodzi o Nintendo NX, czyli następną generację japońskiej konsoli. Nie wiadomo jednak, czy NX trafi na półki sklepowe w tym roku – bardzo możliwe, że Nintendo zaprezentuje ją dopiero na początku 2017.

Co do Nintendo Wii U, to trudno dziwić się decyzjom japońskiego koncernu. Konsola ta miała sporo problemów, słabą – w porównaniu do Playstation i Xboxa – specyfikację sprzętową, co sprawiło, że bardzo wielu twórców gier ignorowało platformę Nintendo. Mamy nadzieję, że po premierze Nintendo NX sytuacja ta ulegnie zmianie.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.