Oculus też potrafi skalować pokój jak HTC Vive

Możliwość chodzenia po własnym pokoju z założonymi na głowę goglami wyświetlającymi alternatywne, cyfrowe rzeczywistości jest jedną z największych zalet HTC Vive. Na kilka dni przed premierą Oculus Rifta - dowiadujemy się, że funkcja ta także występować będzie w tym urządzeniu - choć w bardziej ograniczonym zakresie.

Funkcja skalowania pokoju to wielka zaleta HTC Vive. Nie wszyscy jednak będą mogli z niej korzystać – technologia wymaga bowiem znacznej ilości wolnej przestrzeni w pokoju (minimum 1,5 m x 2 m). I właśnie z tego powodu twórcy Oculusa zrezygnowali z promowania tej funkcji we własnym headsecie:

Niektórzy ludzie naprawdę pragną funkcji skalowania pokoju. To z pewnością fajna opcja. Nasz sprzęt ma możliwości techniczne, by także to zaoferować. Przyjdzie czas, że zademonstrujemy tę funkcję. Nie wydaje nam się jednak, by przeciętny konsument miał wystarczająco dużo miejsca w pokoju, by w ogóle móc skorzystać z tej technologii”. – powiedział Jason Rubin z Oculus VR.

Jak Oculus zamierza dostarczyć tę technologię bez dodatkowych kamer, które znajdują się w zestawie HTC Vive? Najpewniej wykorzystując kontrolery Oculus Touch, które wejdą na rynek w drugiej połowie bieżącego roku. Sensory nie będą mogły jednak zapewnić tak dużej przestrzeni jak w przypadku HTC Vive – maksymalnie mówi się tu o wymiarach 1,5 x 3,3 m.

Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.