Paczki gier na Steamie będą tańsze

Kupowanie gier w paczkach jest najczęściej dużo bardziej korzystne od kupowania tych samych tytułów pojedynczo. Problem zaczyna się w momencie, gdy w interesującym nas zestawie znajdziemy też gry wcześniej zakupione przy innej okazji. Wówczas płacimy drugi raz za ten sam produkt. Tak przynajmniej było do tej pory na Steamie.

Z nieoficjalnych informacji, w posiadanie których wszedł serwis PCGamesN wynika, że Vale rozpoczęło dystrybucję maili do developerów, w których opisany jest nowy system sprzedaży gier w zestawach. Najprościej ujmując, jeśli interesuje nas paczka, w której znajduje się tytuł już raz przez nas kupiony, cena całego zestawu zostanie stosownie umniejszona. W ten sposób gracze w końcu nie będą pokrzywdzeni.

Nie wiadomo jeszcze od kiedy opisana strategia zacznie obowiązywać, ale dziennikarze PCGamesN odkryli, że w przypadku nowego zestawu Headup Games Complete cena paczki już się zmienia w zależności od biblioteki użytkownika. Być może zatem wkrótce aktualizacja obejmie inne bundle. Warto także odnotować, że zmiana obejmie wyłącznie zestawy przygotowane na platformie Steam. Jeśli kupimy zestawy gier w zewnętrznym sklepie np. Humble Bundle, nowe zasady nie będą obowiązywały. Valve powinno wkrótce wystosować oficjalny komunikat rozwiewający wszelkie niejasności nowej polityki.

Źródło: Pcgamesn.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.