Pełna wersja gry Quantum Break zajmie…

Gigantyczna superprodukcja studia Remedy wkrótce trafi na konsole i komputery z Windows 10 na pokładzie. Ów rozmiar znajdzie swoje odzwierciedlenie również w pamięci, jaką gra będzie zajmować na dysku.

Quantum Break to połączenie gry wideo i serialu science-fiction. Dwie różne formy rozrywki przeplatają się ze sobą, tworząc jedną, spójną, epicką całość. Wkrótce na łamach Chip.pl pojawi się jej recenzja, ale już teraz możemy wam zdradzić, że gra będzie bezlitosna dla dysku twardego waszego komputera lub konsoli. Co, zwłaszcza w przypadku tej drugiej, może okazać się problematyczne. Gra bowiem będzie do pełnej instalacji wymagać aż 121,33 gigabajty wolnego miejsca.

Na szczęście, jeżeli posiadamy wydajne łącze internetowe, możemy uniknąć tego szaleństwa. Twórcy tej gry pomyśleli o osobach, które dysponują mniejszą ilością wolnej przestrzeni i będą oferować strumieniowanie warstwy serialowej z chmury. To właśnie ów serial zajmuje aż 75,61 gigabajtów. Trudno się jednak dziwić: każdy odcinek kręcony jest w wielu wersjach, gdyż jego fabuła dostosowuje się do decyzji, jakie gracz podjął w samej grze. A to oznacza, że możemy zainstalować samą grę (45,72 GB), a serial będzie strumieniowany. Choć warto pamiętać, że wtedy, w przypadku gdy stracimy łączność z Internetem, ten fragment gry nie będzie dla nas dostępny…

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.