Pendrive nożem w serce ISIS

Wycieki danych nie są wyłącznie problemem krajów tak zwanego Zachodu. Zdrajca samozwańczego Państwa Islamskiego przekazał telewizji Sky pendrive z dziesiątkami tysięcy poufnych dokumentów ISIS.

Brytyjska redakcja Sky News poinformowała, że weszła w posiadanie dziesiątków tysięcy dokumentów z nazwiskami, adresami, numerami telefonów i innymi danymi osobowymi członków organizacji ISIS. Dane te udostępniono brytyjskim władzom. Zawierają one nawet dane osób, które wyrażają wolę uczestnictwa w atakach samobójczych.

Pendrive, na którym znajdowały się dokumenty, zapewnił były członek ISIS, który zdradził swoją organizację i wykradł dane, by zapewnić sobie ochronę i kartę przetargową przy prośbie o ochronę. Jeżeli dane nie okażą się sfałszowane, a wstępna analiza potwierdza ich autentyczność, służby specjalne krajów europejskich, północnoamerykańskich i afrykańskich będą miały ręce pełne satysfakcjonującej roboty.

Źródło: Sky UK
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.