Pierwsze dronowe mistrzostwa świata wygrał 15-latek

Za nagrodę finansową będzie mógł sobie kupić całkiem dużo nowych dronów.

Rywalizacja podczas World Drone Prix była naprawdę zacięta – aby wygrać, trzeba było pokonać aż 150 innych zespołów. Ale było warto – pula nagród wynosiła 1 milion dolarów, z czego czwarta część tej sumy przypadła właśnie zdobywcy pierwszego miejsca. Warto dodać, że 15-latek Luke Bannister pokonał m.in. faworyta gospodarzy, który zajął drugie miejsce.

Zawodnicy – co zobaczycie za chwilę na filmie – używają niedużych dronów z zamontowaną kamerką, przesyłającą obraz w czasie rzeczywistym. Dlatego nie patrzą z boku, jak leci ich dron, ale kierują nim z pozycji pilota, który „siedzi za sterami”. Jak przy tym wszystkim udaje im się uniknąć poważnej choroby komunikacyjnej? Prawdopodobnie to po prostu kwestia wprawy i przyzwyczajenia, jednak jeśli przyjrzycie się niektórym fragmentom filmu, to chyba zgodzicie się z nami, że jest to duże wyzwanie dla błędnika.

Kolejne mistrzowskie zawody w lataniu dronami odbędą się w październiku na Hawajach. Tam główna nagroda wyniesie jednak „tylko” 200 tysięcy dolarów.