ProtonMail w końcu dostępny dla wszystkich

Po dwóch latach zamkniętych testów beta, ProtonMail otwiera swoje bramy dla wszystkich zainteresowanych. Co to jest ProtonMail zapytacie? To konto e-mail z szyfrowaniem end to end i serwerami w Szwajcarii, czyli usługa dla tych, którzy szczególnie cenią sobie prywatność w internecie.

ProtonMail został założony przez naukowców z Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN i naukowców z amerykańskiego uniwersytetu MIT, zaraz po opublikowaniu przez Edwarda Snowdena tajnych dokumentów, które ukradł on z agencji NSA.

Silne algorytmy szyfrowania ProtonMail sprawiają, że nawet administratorzy usługi mailowej nie są w stanie „zajrzeć” nam do skrzynki i odczytać znajdujących się tam wiadomości. A przez to, że serwery usługi znajdują się na terytorium Szwajcarii, służby innych państw (w tym amerykańskie) nie mogą pojawić się w siedzibie ProtonMail z nakazem i zażądać wydania całej zawartości serwerów. Przeciwnicy krytykują takie rozwiązaniem argumentując to tym, że ProtonMail to najlepszy operator poczty elektronicznej dla terrorystów. Jednak, jak pokazuje dotychczasowa historia, terroryści nadal skłaniają się do korzystania z jednorazowych telefonów na kartę, jeśli chodzi o komunikację.

Źródło: protonmail
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.