Samsung Galaxy S7 rozebrany na części

Jak zwykle przy takich „rozbiórkach” bywa, każdy element wewnętrznej budowy telefonu został sprawdzony z obsesyjną wręcz dokładnością w poszukiwaniu wszelkiego typu oznaczeń i nazw, które mogą wskazywać na jego pochodzenie.

Duże zaciekawienie wzbudził chociażby nowy moduł głównego aparatu wbudowanego w telefon – udało się potwierdzić, że rzeczywiście jest to element produkcji Sony (IMX260), wyposażony w naprawdę duże – jak na smartfona – piksele o rozmiarze boku 1,4 mikrometra, wykorzystujące technologię Dual Pixel.

Wśród innych ciekawych obserwacji warto na przykład wymienić fakt, że samsung zastosował swój własny kontroler ekranu dotykowego S6SMC41X – po raz pierwszy we własnym telefonie. Dzięki redaktorom Chipworks wiemy już także, że dostawcą pamięci RAM LPDDR4 nie jest Samsung, ale firma Hynix, zaś układ Snapdragon 820 nosi oznaczenie MSM8996.

To tylko niektóre z ciekawych obserwacji i bardzo ciekawych zdjęć, pasjonujących zwłaszcza dla prawdziwych „śrubkofilów”. Polecamy zatem Waszej uwadze materiał źródłowy na chipworks.com.