Skype dla Windows napisany zupełnie od nowa

W tej chwili Microsoft oferuję aplikację "Skype" dla swoich starszych systemów i dedykowaną Windows 10 "Wiadomości i Skype". Ta druga nie spotkała się jednak z ciepłym przyjęciem, a Microsoft wyciągnął z tego wnioski.

Pomysł na podzielenie Skype’a na pakiet trzech aplikacji „Wiadomości i Skype” (Wiadomości, Telefon, Rozmowa video) nie spotkał się z uznaniem użytkowników. Firma Microsoft wysłuchała krytyki i postanowiła rozpocząć pracę nad nową aplikacją Skype. Będzie ona wymagała Windows 10 i pojawi się na wszystkich urządzeniach z tym systemem, od komputerów po telefony. Wkrótce jej wczesna wersja ma się pojawić do testów w ramach programu Windows Insider.

Nowy Skype ma być na nowo jedną aplikacją, zamiast ich pakietem. Na początku będzie obsługiwał możliwości tej sieci w dość podstawowy sposób, ale aplikacja ma być szybko rozwijana. Po osiągnięciu swojej dojrzałości, ma zastąpić wszystkie inne dostępne klienty na Windows, zarówno tego klasycznego, jak i zestaw „Wiadomości i Skype”.

0
Źródło: Skype
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.