Sony: „PlayStation VR nie dorówna Oculusowi”

O popularności headsetów do wirtualnej rzeczywistości zadecyduje kilka czynników - ich cena, oprogramowanie i jakość wyświetlacza odpowiedzialna za intensywność doświadczeń. Na tym ostatnim polu gogle Sony nie dorównają Oculus Riftowi.

Sony dalej uparcie milczy w kwestii ostatecznej ceny PlayStation VR. Opierając się na słowach Andrew House’a z ubiegłego roku możemy spodziewać się kwoty zbliżonej do nowej konsoli – około 350-450 dolarów. Jest to cena zdecydowanie niższa od największych konkurentów – Oculus Rifta i HTC Vive. W związku z tym spodziewać się możemy także gorzej jakości obrazu. Informację tę potwierdził Masayasu Ito, wiceprezes Sony Computer Entertainment:

-” Jeśli chodzi tylko o czystą jakość sprzętu, to tak, przyznaję, że Oculus Rift zapewni lepszy VR. Jakkolwiek należy pamiętać, że Oculus wymaga bardzo drogiego i potężnego sprzętu komputerowego. Największą zaletą PlayStation VR jest fakt, że współpracuje z konsolą PS4 i jest przeznaczony do codziennego użytku, a zatem musi być łatwy w obsłudze i przystępny cenowo. To nie produkt dla osoby, która używa wysokiej klasy peceta. To sprzęt dla rynku masowego”.
Źródło: Gameranx.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.