Sulon Q: musicie zobaczyć to połączenie AR z VR

Na początku tygodnia firma Sulon Technologies zaprezentowała swoje urządzenie o nazwie Sulon Q. Zamiast gogli VR podłączanych do komputera, lub wymagających smartfona w środku, Sulon Q same w sobie są pecetem zakładanym na głowę. Jest to najlepsze połączenie dwóch światów, gdyż z jednej strony otrzymujemy mobilność mobilnego VR, a z drugiej moc obliczeniową peceta. Co można z tym zrobić? Chociażby to:

Sami przyznajcie, że takie połączenie rozszerzonej rzeczywistości z wirtualną robi ogromne wrażenie. Powyższe demo to początkowy koncept stworzony tylko po to, żeby móc zademonstrować na jakimś konkretnym przykładzie możliwości urządzenia.

Sulon Q to technicznie rzecz biorąc mini pecet w formie gogli do rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. To dopiero prototyp, więc jeśli ktoś chciałby zrezygnować z Oculusa i kupić Sulon Q, to uprzedzamy, że nie nastąpi to wcześniej niż za co najmniej rok. Albo dwa lata.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.