System i aplikacje startowe zajmują znaczne ilości pamięci w Galaxy S7

Nigdy nie jest tak, że użytkownik otrzymuje do dyspozycji całą pamięć wewnętrzną urządzenia. Znaczne ilości miejsca zajmuje sam system operacyjny. Producenci coraz częściej wyposażają też smartfony w liczne aplikacje startowe. W przypadku nowego flagowca Samsunga wolna przestrzeń na dane jest jednak drastycznie mała w porównaniu do całkowitej ilości pamięci wewnętrznej.

Wydawać by się mogło, że 32 GB pamięci w telefonie to całkiem spora ilość. Jednak po wyjęciu z pudełka Galaxy S7 oferuje znacznie mniej – całe 8 GB zajmuje bowiem system operacyjny i wszelkiej maści aplikacje startowe wgrane przez producenta. Ten 25-procenotowy ubytek da się jednak przeżyć z uwagi na możliwość implementacji kart microSD, ale niczego nie świadomy klient może poczuć się początkowo rozczarowany takim obrotem sprawy.

Ciekawe jednak czy ten fakt nie odbije się negatywnie nie tyle na samej sprzedaży, co na wizerunku Samsunga Galaxy S7 w Chinach. W zeszłym roku bowiem zarówno Samsung jak i inny producent – Oppo – zostali w tym państwie pozwani o nadużywanie instalowania śmieciowych aplikacji (bloatware).

Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.