Tak, już możesz kupić samosznurujące się trampki!

Nike na razie nie zamierza agresywnie atakować rynku elektroniki ubieralnej. To jednak nie oznacza, że nie planuje żadnych innowacji i właśnie wprowadza do sprzedaż buty, które już znamy z pewnego kultowego filmu science-fiction.

Jedną z firm, która zapłaciła za lokowanie produktu w filmie „Powrót do przyszłości” był Nike. W drugiej części filmu, główny bohater nosi buty Nike z przyszłości, które potrafią same wiązać swoje sznurówki. Producent obuwia postawił sobie za punkt honoru, by kiedyś takie buty zaoferować klientom. W ubiegłym roku firma wręczyła głównemu aktorowi z filmu prototypowe buty w prezencie, a dziś szykuje się do ich sprzedaży.

Buty HyperAdapt 1.0 posiadają sznurówki, które mają idealnie dopasowywać się do stopy. System uaktywnia się, gdy wywrzemy nacisk piętą na obcas buta. Buty zasilane są akumulatorem, a więc od czasu do czasu trzeba je ładować, by mechanizm nadal działał. Mamy to robić rzekomo co dwa tygodnie. Poziom zacisku sznurówek można regulować.

Źródło: Nike
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.