Tak wyglądają aplikacje w oknach na Androidzie N

Jedną z najważniejszych nowości Androida N jest możliwość pracy aplikacji w oknach. Coś, czego mu bardzo zazdrościć będzie iOS i coś, co już od dawna dostępne jest w Windows i OS X. Jak to wygląda? Właśnie tak!

Android N we wczesnej wersji rozwojowej jest już dostępny do pobrania (na własne ryzyko, z uwagi na relatywnie niski stopień zawansowania nad nim prac). Redakcji Ars Technica udało się odblokować jedną z najważniejszych funkcji, a więc tą pozwalającą aplikacjom na pracę w oknach.

A te zachowują się dokładnie tak, jak byśmy się spodziewali tego po Windows czy OS X. To oznacza, że można dowolnie zmieniać ich rozmiary, przypinać do krawędzi ekranu i zamykać. Dla porównania, iOS pozwala na razie tylko na współdzielenie ekranu między aplikacjami, tak jak bieżąca wersja Androida. Fani Apple’a stwierdzą jednak, że przecież to i tak „im niepotrzebne”.

Galeria zrzutów ekranowych dostępna jest na Ars Technica, a więc odkrywców tej funkcji.

Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.