Tak wyglądają pierwsze autonomiczne bolidy wyścigowe

RoboRace odbywać się będzie tuż przed oficjalnymi wyścigami Formuły E w sezonie 2016/2017. Pierwsze międzynarodowe mistrzostwa autonomicznych samochodów będą promować nowoczesny sektor motoryzacji.

Jeśli na wieść o pierwszych wyścigach autonomicznych samochodów zobaczyliście w myśli auta pokroju Google Cars powolutku sunące po torze, to musicie szybko zweryfikować swoje wyobrażenia. Londyńska firma Kinetic ujawniła w końcu swoje bolidy – jak widzicie na powyższym zdjęciu i filmie będziemy mieć tu do czynienia ze wspaniałym, futurystycznym designem.

Te aerodynamiczne pojazdy zostały zaprojektowane przez Daniela Simonsa, projektanta odpowiedzialnego za modele światłocykli w Tron: Dziedzictwo. Dzięki jego pomysłowości autonomiczne bolidy będą zachwycać nie tylko swoimi osiągami na torze (a te według wcześniejszych zapewnień mają sięgać powyżej 300 km/h), ale też pięknym wyglądem.

Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.