To już koniec Evolution Studios

Studio, które od dekady tworzyło gry wyścigowe na platformy Sony, zostało wczoraj zamknięte.

Sony nie wyjaśniło dokładnie przyczyny zamknięcia studia. W oświadczeniu wydawcy mowa jest o dokonaniu przeglądu aktualnych i przyszłych projektów Evolution Studios i podjęciu decyzji o oddelegowaniu pracowników do innych zespołów. Trudno jednak nie domyślić się, że przyczyną rozwiązania studia jest ich ostatni projekt – DriveClub.

Gra od samego początku zapowiadana była jako tytuł promujący konsolę PS4. Wielokrotnie przekładana data premiery, a następnie liczne przeszkody techniczne uniemożliwiające rozgrywkę do zrobiły firmie bardzo słaby PR. DriveClub, który miał być system sellerem PS4 stał się wielkim powodem do wstydu. Twórcy robili co mogli, by odbudować reputację – gra otrzymała liczne aktualizacje, spin-off w postaci DriveClub Bikes, a także obietnicę przystosowania rozgrywki pod VR. Najwyraźniej jednak Sony zbyt mocno zawiodło się na twórcach by chcieć w dalszym ciągu z nimi współpracować. Część osób zostanie oddelegowana do innych zespołów i Sony zapewniło, że DriveClub VR także ujrzy światło dzienne – zostanie oddany pod opiekę innego studia ze stajni Sony.

Źródło: Gameindustry.biz
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.