Windows 10: Cortana przypomni Ci o naładowaniu telefonu

Od jej debiutu w 2014 roku na Windows Phone 8.1, asystentka Microsoftu Cortana wciąż uczy się nowych sztuczek, które w znaczący sposób ułatwiają życie korzystających z jej pomocy użytkowników. Najnowszą funkcją Cortany będzie monitorowanie poziomu naładowania naszego telefonu.

O co dokładnie chodzi? Wyobraźcie sobie – siedzicie w pracy, wpatrując się w ekran waszego komputera działającego pod kontrolą Windows 10. Nagle pojawia się powiadomienie od Cortany: „naładuj swój telefon, zostało Ci tylko 5% baterii!”.

Nie jest to najbardziej innowacyjna funkcja Cortany, jednak wydaje się ona bardzo użyteczna, szczególnie dla osób, które często zapominają o naładowaniu swojej słuchawki.

Warunkiem koniecznym będzie oczywiście posiadanie mobilnego systemu Microsoftu oraz najnowszej wersji systemu Windows na desktopie/laptopie. Przynajmniej na razie – gigant z Redmond coraz chętniej udostępnia swoje narzędzia dla użytkowników korzystających z systemów konkurencji. Niestety nie wiemy, kiedy Cortana pojawi się dla polskich użytkowników okienek.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.