Windows Phone do Windows 10 – kiedy, ach kiedy?

Windows 10 dla urządzeń mobilnych jest już dostępny, ale wyłącznie na nowych urządzeniach. Te sprzedane z Windows Phone nadal nie doczekały się aktualizacji. Cierpliwość ich użytkowników rzekomo ma być wkrótce nagrodzona.

Windows 10 dla urządzeń mobilnych jest już dostępny na telefonach Lumia 550, 650, 950 i 950 XL, a także na nielicznych urządzeniach firm trzecich. Wszystkie inne telefony z Windows Phone nadal czekają na aktualizację, która pojawić się miała w grudniu ubiegłego roku. Tak się jednak nie stało, z uwagi na wykryte poważne usterki w systemie, a premiera aktualizacji była ciągle przekładana. Wygląda na to, że nadchodzi kres oczekiwania.

Evan „evleaks” Blass, znany twitterowy informator, twierdzi, że Microsoft poinformował swoich partnerów o nadciągającej dostępności Windows 10 dla użytkowników Windows Phone 8.1. Ma ona nastąpić „później w tym miesiącu”. Według tych samych informacji, aktualizacja z początku będzie oferowana do ręcznego pobrania, dopiero z czasem telefony mają ją same rekomendować.

Źródło: VentureBeat
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.