Xamarin darmowy i otwartoźródłowy!

Firma Microsoft ogłosiła na konferencji Build 2016, że jego najnowszy nabytek, a więc platforma Xamarin umożliwiająca łatwe pisanie aplikacji na wiele systemów operacyjnych, staje się darmowa.

W ubiegłym miesiącu firma Microsoft przejęła firmę Xamarin, która specjalizuje się w zapewnianiu narzędzi do pisania aplikacji na wiele systemów operacyjnych. Było to rozwiązanie skuteczne, pozwalające na pisanie jednej aplikacji na Windows, iOS i Androida. Teraz… staje się darmowe. A konkretniej, staje się częścią Visual Studio, zarówno jego darmowych, jak i płatnych edycji.

Jakby tego było mało, Microsoft „otwiera” Xamarina, jego kluczowe biblioteki przechodzą do formatu open source, zapewniając programistom możliwość wprowadzania własnych, autorskich innowacji do tego projektu. To będzie też pierwszy w historii symulator działania środowiska iOS na Windows.

Xamarin’s Miguel de Icaza says best part of iOS simulator in Windows is „no need to invest in chair that spins” to switch to your Mac.

— Andy Weir (@gcaweir) 31 marca 2016

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.