Xbox Live pozwoli wszystkim na międzyplatformowe granie!

Zmiany, zmiany, duże zmiany. Tak w skrócie można podsumować najnowsze działania Microsoftu związane z ich platformą Xbox Live, która jakiś czas temu została udostępniona nie tylko użytkownikom konsol Xbox, ale i graczom pecetowym, korzystającym z Windowsa 10. Microsoft zaanonsował właśnie kolejny krok, w który aż trudno uwierzyć.

Jak tylko twórcy gier zbiorą szczęki z podłogi, mogą zabrać się do implementacji opcji Cross-Network Play w swoich produkcjach. O co chodzi? Microsoft nie chce już strzec granic swojego ekosystemu – każdy producent gier, który zechce będzie w stanie umożliwić wspólny tryb rozgrywki sieciowej dla graczy korzystającej z dowolnej platformy. Tak, jeśli Sony wyrazi na to zgodę, w tę samą grę, w jednym czasie będą mogli pograć gracze Xboxa, Playstation i pecetowcy.

Pierwszą grą, która wykorzysta tę funkcję będzie Rocket League, która pozwoli na wspólną rozgrywkę użytkownikom konsoli Xbox One i graczom pecetowym. Czy do tej listy dołączy Playstation 4? Wszystko w rękach Sony.

A co jeśli ktoś nie chce grać z ludźmi z innej platformy?

To bardzo proste. Może sobie tę funkcję po prostu wyłączyć. To z pewnością przyda się we wszystkich sieciowych shooterach, w których ciężko grać na padzie przeciwko użytkownikom myszek i klawiatur.

Źródło: NeoGAF
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.