Zainteresowanie Microsoft SQL Server na Linuxa jest ogromne

Nie, piekło nie zamarzło, a Microsoft na serio udostępni jeden ze swoich sztandarowych produktów w wersji zgodnej z systemami linuxowymi. Ale czy ten ruch miał jakiś sens? Jak się okazuje, ogromny.

Jedna z najlepszych baz danych, do tej pory ograniczona wyłącznie do windowsowych systemów, wkrótce trafi na Linuxa. Nie, to nie szalony ruch Microsoftu. Patrząc na skutki tego ogłoszenia, był wręcz wyrachowany. Jak twierdzi Takeshi Numoto, wiceprezes działu chmurowego i korporacyjnego w Microsofcie, raptem po kilku dniach od ogłoszenia do Microsoftu zgłosiło się osiem tysięcy firm chcących uczestniczyć w testach SQL Server 2016 na Linuxa. 25 proc. z nich to firmy z listy Fortune 500.

Microsoft jest jednym z trzech liderów chmurowych na rynku. Jego największą konkurencją są Amazon i Oracle. Ekspansja na Linuxa jest dla firmy logicznym krokiem, zwłaszcza, że pozycja Windows Server nadal nie wydaje się zagrożona.

Źródło: Business Insider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.