Zobacz w akcji najszybszą deskorolkę świata

Zobacz w akcji najszybszą deskorolkę świata

Zła informacja jest taka, że nie udało się przekroczyć “magicznej” granicy 100 km/godz. Dobra – że rekord został wyśrubowany do imponujących 95,83 km/godz, zaś dokonujący tego deskorolkarz (z zacięciem kaskaderskim…) przeżył eksperyment bez szwanku. Co, jak zobaczycie na filmie poniżej, wcale nie było takie pewne. Zatem tradycyjnie: lepiej nie próbujcie robić tego w domu.

Najszybszym deskorolkarzem świata został niniejszym Czech, Mischo Erban, zaś najszybszą deskorolką (typu longboard) – prototypowe urządzenie wyprodukowane przez słoweński startup NEXTboard, wyposażone aż w cztery silniczki elektryczne marki Scorpion i dwa akumulatory Tattu 6S. Czas ładowania tych akumulatorów to 1,5 godziny – po naładowaniu deskorolka oferuje zasięg około 10-15 kilometrów, ale… jeśli utrzymujemy spokojniejsze tempo jazdy. Do czego was zresztą zachęcamy.

Miejscem ustanowienia rekordu było nieduże lotnisko Portotoż w mieście Piran, na Słowenii. Pomiar dokonany został na odcinku 100 metrów – i całe szczęście, po po ich przejechaniu nastąpił mały wypadek. Zresztą, zobaczcie sami: