Zuckerberg: VR stanie się powszechną technologią za 10 lat

Założyciel i CEO Facebooka, w wywiadzie, którego udzielił niedawno redakcji dla portalu Business Insider podzielił się swoimi, bardzo ciekawymi spostrzeżeniami na temat wirtualnej rzeczywistości.

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, jak długo to zajmie. (…) To może być pięć, dziesięć, to może być nawet 15 lub 20 lat. Moim zdaniem to zajmie co najmniej 10 lat. — takiej odpowiedzi udzielił Zuckerberg spytany o to, ile czasu zajmie, zanim wirtualna rzeczywistość stanie się powszechną technologią, z której korzystać będzie „przeciętny Kowalski”.

Facebook przejął firmę Oculus VR w 2014 roku, płacąc za nią 2 miliardy dolarów. Oculus VR zadebiutował jako bardzo ambitny projekt na Kickstarterze, utworzony przez Palmera Luckey’a – człowieka, któremu zawdzięczamy pierwszy prototyp gogli Oculus Rift i bez którego obecna generacja sprzętu VR po prostu by nie powstała.

W tym roku w końcu doczekamy się debiutu konsumenckiej wersji Oculusa oraz kilku innych, konkurencyjnych urządzeń, takich jak np. HTC Vive, czy Playstation VR. Technologia VR jest jeszcze daleka od perfekcji, dlatego też trudno dziwić się, że Zuckerberg nie wierzy, że z dnia na dzień VR stanie się powszechnym gadżetem, który zagości u większości domowych użytkowników. Na to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Źródło: TechnologyReview
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.