„Brak dostępności do treści skutkuje piractwem”

Rząd Australii postanowił przeprowadzić badanie na temat kradzieży własności intelektualnej i piractwa i doszedł do wniosku, do którego inni doszli już lata temu: spora część piratów pobiera treści z nielegalnych źródeł z frustracji wywołanej brakiem możliwości pozyskania ich w legalny sposób.

Powołana przez australijski rząd Komisja Produktywności wykazała, że aktualnie obowiązujące w tym kraju prawa związane z własnością intelektualną są źle wyważone i nieskuteczne. Rekomenduje „nowe zasady, wprowadzające zasadę dozwolonego użytku” i wzywa do większego poszanowania konsumentów.

Badania wykazały również, że często przyczyną piractwa jest brak legalnego dostępu do treści lub jego zbyt wysokie ceny. Za szczególną szkodliwość uważa blokady regionalne, a więc dostępność danych treści wyłącznie w pewnych krajach i zablokowanie do nich dostępu w innych, na przykład w Australii.

Chyba nikt nie jest zaskoczony?

0
Źródło: Guardian News
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.