„Nasze samochody są prawie dwa razy lepsze od kierowców”

Autonomiczne samochody mają zapewnić nam wygodę, wolny czas i bezpieczeństwo. Zdaniem Elona Muska, właściciela Tesla Motors, czas przyszły w powyższym zdaniu jest błędnie użyty, powinniśmy napisać je w teraźniejszym.

Tesla jest młodą firmą motoryzacyjną, ale już teraz zdobyła serca wielu entuzjastów nowoczesnej techniki na całym świecie. Naszpikowane elektroniką elektryczne samochody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Co więcej, samochody te są… aktualizowane o nowe funkcje, dokładnie tak, jak nasze komputery czy telefony. Jedna z ostatnich aktualizacji wprowadza automatyzację wielu działań. Zdaniem Elona Muska, owa aktualizacja znacząco zwiększa też niebezpieczeństwo.

Prawdopodobieństwo wypadku jest o 50 proc. niższe, gdy skorzystasz z funkcji Autopilota, nawet jego poprzedniej wersji. Wiemy to dzięki analizie danych z naszych samochodów, porównując przebyte kilometry z autopilotem i bez i ilość wypadków definiowanych przez otwarcie poduszek powietrznych. Nawet w poprzedniej wersji wyniki autopilota były lepsze od wyników kierowców — stwierdził Musk podczas rozmowy z norweskim ministrem transportu.

Tesla nie jest jedyną firmą żywo zainteresowaną wprowadzeniem w pełni autonomicznych pojazdów na drogi. Wtóruje jej firma Google, która od lat pracuje nad takim pojazdem, który, w przeciwieństwie do Tesli, ma w ogóle nie wymagać obecności kierowcy w pojeździe.

0
Źródło: Electrek
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.