24-calowy komputer z systemem Chrome OS

Acer wspólnie z firmą Google zaprezentował nowy komputer typu Chromebase, który został w całości zaprojektowany z myślą o połączeniach konferencyjnych. Przeznaczony jest głównie dla firm, choć nic nie stoi na przeszkodzie, byś i ty zrobił z niego dobry użytek.

Acer Chromebase posiada 24-calowy wyświetlacz IPS 1080p i wyposażony jest w trzy złącza USB 3.0 i jedno 2.0. Oprócz tego producent umieścił w nim czytnik kart SD, cztery mikrofony, kamerę o rozdzielczości 720p, port HDMI i antenę Bluetooth 4.0.

Całość pracuje pod kontrolą najnowszej wersji systemu Chrome OS, która obsługuje możliwość logowania się z konta gościa a także wideokonferencje do 25 osób równocześnie. Cena komputera to 799 dolarów i zawiera w sobie jeden rok pełnej opieki technicznej.

Komputer na razie nie jest dostępny w Polsce, ale Google zapewnia, że jego dostępność wkrótce powiększy się „o kolejne kraje”.

Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.