A 3D Touch na Androidzie N wygląda tak

Android N, jak pewnie wiecie będzie posiadał wbudowaną obsługę funkcji 3D Touch, czyli rozpoznawania siły nacisku na ekran. Funkcja ta została już zaimplementowana w drugiej wersji Androida N przeznaczonej dla deweloperów, dzięki czemu możemy zobaczyć ją w działaniu:

Żeby 3D Touch działał, funkcja ta musi być obsługiwana zarówno przez aplikację (to raczej oczywiste) oraz przez launchera. Obecnie jedynym launcherem obsługującym tę funkcję (chociaż prawdopodobnie w chwili gdy to czytacie, sytuacja mogła się już zmienić) jest Nova Launcher.

3D Touch można skonfigurować w taki sposób, że oprócz „mocniejszego wciśnięcia” ekranu funkcję tą można wywoływać np. przez przesunięcie palcem w dół, zaczynając od wybranej ikony. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy nowa funkcjonalność Androida N stanie się na tyle popularna, że twórcy aplikacji będą uwzględniać ją we wszystkich swoich produktach. Jak myślicie?

Źródło: phandroid
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.