AMD zdradza nieco informacji o nowych konsolach do gier

Plotki o nowej konsoli marki PlayStation zostały praktycznie potwierdzone przez dyrektor generalną firmy AMD, która zapowiedziała „nowe produkty” z układami jej firmy. Co więcej, przychód z nich ma być zbierany już w drugiej połowie bieżącego roku. To sugeruje uruchomienie produkcji nowego PlayStation i zapewnienie odpowiedniej podaży na hipotetyczną premierę na tegoroczne święta bożonarodzeniowe. Konsola zapewne będzie zaprezentowana na targach E3.

Su dodała również, że co najmniej jeden z tych trzech produktów nie wejdzie do produkcji w tym roku. Nie chciała jednak podać bardziej konkretnych informacji. Su spodziewa się również wzrostu sprzedaży konsol obecnej generacji (tu nazywając produkty już po imieniu), z których również spodziewa się dużych pieniędzy.

Należy pamiętać, że Su nigdy nie użyła sformułowania „konsole do gier” mówiąc o tych nowych, „znakomicie zaprojektowanych” produktach. Biorąc jednak pod uwagę kontekst jej wypowiedzi trudno dopasować coś innego niż następców Xboxa One, PlayStation 4 i Wii U.