Aplikacja Gmail w końcu z obsługą Microsoft Exchange!

Pamiętacie tę informację sprzed kilku dni, o tym, że Microsoft i Google postanowiły zakopać topór wojenny i nawiązać współpracę, dzięki której produkty obu firm staną się lepsze? Jak się okazuje, na wyniki nie musieliśmy czekać nawet tygodnia.

Pisząc krótko: oficjalna aplikacja mobilna Google do obsługi poczty Gmail w końcu obsługuje serwery pocztowe Microsoft Exchange. Na wszystkich systemach mobilnych, na których jest dostępna! Wcześniej z tej funkcjonalności mogli cieszyć się tylko użytkownicy Androida, posiadający modele smartfonów Nexus.

Poczta Microsoft Exchange to najczęstszy wybór pracodawców i uczelni, co oznaczało, że przeciętny użytkownik Androida musiał do tej pory korzystać z dwóch aplikacji do obsługi swoich kont pocztowych. Teraz już nie muszą. Co więcej – dzięki obsłudze Microsoft Exchange, będziemy mogli zsynchronizować sobie nasz kalendarz Outlooka z kalendarzem Google, co dla wielu użytkowników z pewnością okaże się ogromną zaletą.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.