Apple kończy z QuickTime dla Windows

Firma Apple stwierdziła właśnie, że nie zamierza już rozwijać ani serwisować platformy multimedialnej QuickTime dla Windows, decydując się na zachowanie jej w OS X. To dobry moment, by się tego środowiska pozbyć z systemu.

QuickTime to stworzona przez Apple platforma multimedialna, która przede wszystkim była wykorzystywana jako alternatywa dla strumieniowanego z Sieci wideo. Jednak wraz z rozwojem HTML5 powoli, acz konsekwentnie, odchodzi do lamusa. Na razie będzie jeszcze rozwijana dla OS X, ale użytkownicy Windows nie mogą liczyć na aktualizacje.

To oznacza, że niedawno wykryte przez firmę Trend Micro dwie krytyczne usterki w zabezpieczeniach QuickTime dla Windows nie zostaną już załatane. A to z kolei oznacza, że dalsze korzystanie z QuickTime dla Windows jest ryzykowne, i może nas wiele kosztować. Dlatego proponujemy niezwłocznie usunąć tę aplikację (posiadacze edycji Pro, nie zapomnijcie zanotować klucza licencyjnego!) i czekać na dalszy rozwój wydarzeń. Choć ten, najprawdopodobniej, już nie nastąpi.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.