Apple stworzyło iPada Pro innego niż wszystkie

To jedna z tych ciekawych historii, które pokazują, że można wykorzystać dość niskie pobudki pewnych osób (takie jak chęć do ostentacyjnego przechwalania się swoim bogactwem) w słusznej sprawie. Tą sprawą jest aukcja dobroczynna zorganizowana na rzecz nowego Design Museum w Londynie, którą Apple postanowiło wesprzeć w szczególny sposób. Zespół pod kierownictwem Jony’ego Ive przygotował na nią jedyny w swoim rodzaju, absolutnie unikalny egzemplarz iPada Pro.

Po pierwsze kolor. Aluminiowa obudowa tego wyjątkowego tabletu ma żółty, a raczej chyba złoty odcień. Wiadomo, w jakim celu. Po drugie skóra, skóra i jeszcze raz skóra. Z francuskiej, barwionej na niebiesko skóry wykonana jest osłonka ekranu (Smart Cover), natomiast piórko pokryte zostało włoską skórą w odcieniu pomarańczowym.

Cena? To aukcja, więc ostateczna cena nie jest na razie znana, niemniej organizatorzy aukcji spodziewają się uzyskać za ten tablet około 15 000 dolarów, a może nawet ponad 20 000. Ceny zwykłej wersji z ekranem 12,9 cala zaczynają od 799 dolarów, co w prosty sposób pozwala wyliczyć koszt „unikalnej wyjątkowości”…