BlackBerry Priv już z Androidem Marshmallow

Sześć i pół miesiąca temu firma Google wydała na rynek Androida Marshmallow. Jednak dopiero teraz BlackBerry zakończyło pracę nad aktualizacją do tej wersji dla swojego jedynego telefonu z systemem Google'a.

Telefon Priv działa pod kontrolą systemu Android Lollipop 5.1.1 w wersji nieco zmodyfikowanej przez BlackBerry. I najwyraźniej te modyfikacje okazały się szczególnie problematyczne do przeniesienia na nową wersję Androida, bowiem dopiero teraz, z półrocznym opóźnieniem, Android Marshmallow jest już dostępny do pobrania dla tego telefonu.

Opóźnienie z jednej strony jest znaczne, warto jednak pamiętać, że BlackBerry… i tak jest jedną z pierwszych firm, która się tym uaktualnieniem zainteresowała na tyle, by je wdrożyć. Android Marshmallow obecny jest na raptem 4,6 proc. urządzeń z mobilnym systemem Google’a.

Oprócz zmian wprowadzonych przez samego Google’a, BlackBerry wraz z aktualizacją oferuje swój moduł do zarządzania uprawnieniami dla aplikacji, lepszy moduł powiadomień, obsługę S/MIME w BlackBerry Hub, usprawnioną klawiaturę z nowymi gestami i lepszym słownikiem, lepszą optymalizację zużycia energii, łatwiejsze wyciszanie rozmowy, udoskonalony launcher oraz zwiększoną zgodność BlackBerry Hub z aplikacjami firm trzecich, w tym z Instagramem, Skype’em, Slackiem czy Pinterestem. Nie zabrakło też usprawnień w aplikacji aparatu, która udostępnia teraz nowe tryby nagrywania filmów wideo.

Źródło: BlackBerry
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.