BSOD w Windows 10 od teraz z kodami QR!

BSOD, czyli niebieski ekran śmierci, czyli komunikat, który każdy z nas widział co najmniej raz w życiu nigdy nie jest czymś przyjemnym, albowiem informuje nas o awarii komputera. Najgorzej jest wtedy, kiedy totalnie nie wiemy z jakiego powodu się pojawił.

Co prawda Windows 10 nieco naprawił ten stan rzeczy, umieszczając na ekranach BSOD tajemnicze powiadomienia w stylu „BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO” albo „KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR”, które bardziej zaawansowani użytkownicy najczęściej wpisują w wyszukiwarkę internetową starając się zlokalizować problem i go naprawić.

Nie jest to jednak optymalne rozwiązanie, z czego sprawę zdaje sobie również Microsoft. Jak donosi portal MicrosoftInsider.es, gigant z Redmond eksperymentuje z umieszczeniem kodów QR na ekranie BSOD. Dzięki temu użytkownicy o wiele łatwiej będą mogli uzyskać pomoc techniczną i rozwiązać problem ze swoim komputerem. Tak przynajmniej brzmi to wszystko w teorii – zanim ocenimy to rozwiązanie musimy przetestować jej w praktyce.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.