Czy Microsoft pokaże nową konsolę na targach E3?

Wszyscy bardzo uważają na to, żeby nie nazwać nowej konsoli Sony – Playstation NEO, nową generacją, ale nie dajcie się zmylić – wyścig pomiędzy Sony a Microsoftem (i Nintendo) już się rozpoczął i obaj producenci pracują obecnie nad nowym sprzętem do grania.

Jeden z użytkowników forum NeoGAF dotarł do wniosku, który Microsoft złożył do amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC) i do jej brazylijskiego odpowiednika ANATEL. W dokumentach opisane jest urządzenie, które może okazać się „Xboxem 1,5”. Kolejnym śladem nowej konsoli Microsoftu są doniesienia opublikowane na portalu The Verge, z których wynika, że Microsoft testuje obecnie kilka prototypów swojej nowej konsoli.

Oczywiście samo istnienie prototypów nie jest żadnym przełomem w sprawie – zaprojektowanie nowej konsoli zajmuje wszak kilka lat, więc nic dziwnego, że Microsoft zajmuje się tym już teraz. Faktem, który jednak zwrócił naszą uwagę jest to, że umowa NDA (czyli dokument, który podpisuje się po to, żeby nie zdradzić czegoś przedwcześnie) dołączona do wniosku FCC kończy się kilka dni po zaplanowanej konferencji Microsoftu podczas tegorocznych targów E3.