Dwupoziomowe uwierzytelnianie w końcu na PlayStation

Trzy lata temu Microsoft wprowadził dwupoziomowe uwierzytelnianie dla swoich Kont Microsoft, które są również wykorzystywane do logowania do sieci Xbox Live. Dziś pojawiają się pierwsze dowody na wprowadzenie tego mechanizmu do kont PlayStation Network.

Niedawno Sony opublikował aktualizację systemu operacyjnego konsoli PlayStation 3, która, wydawać by się mogło, po cichu wprowadza dwustopniowe uwierzytelnianie kont użytkownika. Co prawda nigdzie tej funkcji nie da się jeszcze włączyć, ale komunikaty pomocy systemu niejednokrotnie się zaczęły do tego mechanizmu odnosić. A to może oznaczać, że pozostało go właściwie tylko włączyć od strony serwerowej.

Dwustopniowe uwierzytelnianie to znacznie bezpieczniejsza metoda logowania od poleganiu wyłącznie na loginie i haśle. Zazwyczaj polega na dodaniu do formularza logowania dodatkowego pola, w które wpisujemy dodatkowe hasło tymczasowe wysłane do nas, na przykład, mailem, SMS-em lub za pośrednictwem dedykowanej mobilnej aplikacji. Dzięki temu, nawet w razie kradzieży naszego hasła, włamywacz nie będzie w stanie dobrać się do naszego konta.

More proof about #PSN 2-step verification. This is from PS3 after today’s v4.80 update. pic.twitter.com/Kt4WbyGk6G

— Tuomas Tonteri (@tontsa) 20 kwietnia 2016

Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.