Facebook wprowadzi czatboty na Messengerze

Czatboty początkowo tworzone dla żartu i celów naukowych, dziś wykorzystywane są głównie w biznesie, gdzie zastępują komunikację z prawdziwym pracownikiem. Już niedługo będziemy mogli rozmawiać z nimi także na Messengerze.

Facebook doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest świetnym narzędziem do promocji biznesu. Za pośrednictwem fanpage’y firmy mogą prowadzić konkursy, informować klientów o ważnych zmianach i utrzymywać z nimi kontakt.

Jak donosi serwis Engadget w ostatniej aktualizacji Messengera znaleziono wzmianki sugerujące, że Facebook pozwoli firmom na uruchomienie swoich czatbotów w aplikacji. Mają one pojawić się w nowej kategorii „bots and businesses”. Za ich pośrednictwem klienci mogliby uzyskiwać podstawowe informacje o firmie czy zamawiać określone usługi. Podobne czatboty posiadają już aplikacje Uber i Lyft. Szczegółów dowiemy się najpewniej dziś lub jutro, podczas konferencji F8 dla developerów.

Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.