FBI nie zdradzi w jaki sposób odblokowało iPhone’a

Jak donosi Wall Street Journal, amerykańska agencja FBI odmówiła ujawnienia firmie Apple sposobu, dzięki któremu udało odblokować się iPhone'a należącego do Syeda Farooka, który wraz ze swoją żoną zastrzelił 14 osób i ranił kolejne 21 w San Bernardino.

Agencja FBI chciała początkowo zmusić Apple do stworzenia specjalnego narzędzia, które pozwoliłoby na „masowe” odblokowywanie iPhone’ów, powołując się przy tym na przepisy sprzed 227 lat. Okazało się jednak, że iPhone’a można odblokować o wiele szybciej, płacąc za to ponad milion dolarów.

Telefon udało się odblokować, więc FBI przestało straszyć Apple’a sądową batalią. Teraz to jednak gigant z Cupertino domaga się, aby amerykańska agencja zdradziła w jaki sposób odblokowała telefon. FBI twierdzi jednak, że nie musi tego robić i tego nie zrobi.

Na tle wszystkich tych prawnych przepychanek niektórym obserwującym mógł umknąć fakt, że na telefonie Farooka nie znaleziono niczego, co mogłoby pomóc FBI w jakikolwiek sposób.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.