Google zaprojektuje inteligentne dzielnice

Sidewalk Labs, siostrzana firma Google, przygotowuje plany zakładające powstanie dzielnic wyposażonych w najnowsze technologie ułatwiające życie mieszkańcom miast i zarządzającym infrastrukturą władzom.

Sidewalk Labs już od roku angażuje się w technologie związane z inteligentnymi miastami. Oczywiście Google nie planuje wybudowania całego miasta od podstaw, a jedynie zaimplementowanie najnowszych technologii do już istniejących ośrodków. Najprawdopodobniej Sidewalk Labs zamierza zacząć od miast już upadających, by sprawdzić, czy nowoczesna infrastruktura pomoże w zatrzymaniu procesu.

W ciągu najbliższych tygodni firma przedstawi Alphabetowi swój projekt, w którym znajdziemy rozwiązania dotyczące rozwoju inteligentnych dzielnic – od zaawansowanych sieci energetycznych do autonomicznych samochodów. Spółka ma także nadzieję na to, że władze wybranych miast pozwolą na głębsze eksperymenty związane z przebudową całych ulic. Na razie trudno powiedzieć czy projekt się powiedzie. To nie tylko inwestycja pochłaniająca miliardy dolarów, ale też w pewnym sensie oddanie losu dzielnic miejskich w ręce prywatnego przedsiębiorstwa.

Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.