HP planuje Chromebooka dla VR?

Chromebooki kojarzą się z budżetowymi notebookami o niewygórowanych specyfikacjach, przeznaczonymi głównie do pracy w sieci. Według najnowszych plotek jednak HP zamierza wprowadzić do sprzedaży także model, który - zgodnie z najnowszym trendem - sprosta wymaganiom wirtualnej rzeczywistości.

Jedno z nieoficjalnych źródeł podaje, że nowy Chromebook HP otrzyma dotykowy ekran, USB typu C i pełne wsparcie dla VR – niestety nie wiadomo do jakich gogli do wirtualnej rzeczywistości odnosi się informacja. Czy chodzi o popularnego Oculus Rifta, czy raczej jakieś autorskie rozwiązanie, które w tajemnicy przygotowuje HP. W przypadku tego pierwszego konieczny będzie także potężny procesor i wydajna karta graficzna.

Z kolei inne źródło podaje, że będziemy mogli liczyć na 16 GB RAM-u oraz podświetlenie klawiatury. Jeśli informacje się potwierdzą HP z pewnością przyciągnie taką maszyną graczy, którzy wcześniej nie spoglądali w kierunku Chromebooków. Z entuzjazmem poczekajmy jednak do ogłoszenia oficjalnych wiadomości – niestety nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się zapowiedzi wyżej opisanego urządzenia.

Źródło: HP
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.