HTC wyprodukuje dwa nowe Nexusy!

Wcześniejsze pogłoski prawie na pewno są już potwierdzone. Google wytypowało firmę HTC do stworzenia dwóch nowych smartfonów pod marką Nexus.

HTC ma już na swoim koncie dwa Nexusy. Tajwański producent zapoczątkował tę linię smartfonów swoim Nexusem One, a potem dołożył kolejną cegiełkę w postaci tabletu Nexus 9. Jakie urządzenia wyprodukuje tym razem? Jak na razie jedyne szczegóły, które ujawnił Evan Blass brzmią następująco: HTC pracuje nad dwoma urządzeniami z serii Nexus. Ich nazwy robocze to M1 i S1.

HTC is building a pair of Android N devices for Google internally dubbed M1 and S1 #nexus

— Evan Blass (@evleaks) 27 kwietnia 2016

Biorąc pod uwagę dwa poprzednie Nexusy, możemy spekulować, że będą to dwa smartfony – jeden klasy premium, drugi z tzw. średniej półki. To na razie jednak niczym niepotwierdzone domysły, które mogą okazać się dalekie od prawdy, ale nic lepszego na chwilę obecną nie mamy wam do przekazania.

Cieszy nas za to, że Google wybrało HTC – tajwański producent borykał się od jakiegoś czasu z problemami finansowymi. Mamy nadzieję, że produkcja nowych Nexusów pomoże firmie stanąć na nogi. Dzięki temu konkurencja nie będzie mogła spać spokojnie, co na końcu prowadzi do większego wyboru smartfonów dla nas.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.